ZEMĚDĚLSKÁ VÝROBA

Co je nového?

Je 14. února a my začínáme novou sezónu (zatím ve skleníku). První výsevy jsou již vzešlé (celer) a začnou se pikýrovat, další jsou vysety (salát, pór) a další se vysévat budou (košťáloviny, paprika, rajčata).
Loňský rok byl i přes velký výpadek celeru a brambor, celkem úspěšný. Povedlo se nám postavit novou ohradu kolem pozemku určeného k pěstování salátů a zatím to vypadá, že plní svůj účel (srny se přes něj nedostaly). Také jsme dokončili rekonstrukci prostor pro zpracování a přípravu balených salátů. To bude také letošní (již delší dobu zmiňovaná) novinka v nabídce naší zeleniny. Připravujeme proto i zcela nové webové stránky. Rozšíří se tím naše nabídka na e-shopu. Doufáme, že tyto změny přispějí k vaší spokojenosti a rozšíří zájem o naši zeleninu.
--------------------------------
Je 15. května a počasí se chce zbláznit.
Za posledních 45 dní zvládlo hned 3 roční období.! Konec března MRAZY, začátek dubna JARO (jen krátce ) a pak hned LÉTO ( včetně tropických dnů i nocí ) a to vše bez srážek.
Zeleninu pěstujeme víc jak 25 let , ale takové výkyvy počasí nepamatujeme.
Teď je sice po dešti, vláhový deficit je však značný ! Pokud nebude květen alespoň průměrně vlhký, pak nás čeká asi nečekaná až nemilá sezóna.
Už ted je jasné, že první sklizně začnou o 14 dní až 3 týdny později než obvykle.
TĚŠÍMĚ SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one